Wypożyczalnia samochodów Zakopane

File Not Found

[Error : Bd]

[404] File Not Found : Plik nie istnieje


English The requested URL /landing-page/9 was not found on this server.

Polish Podany w zapytaniu URL /landing-page/9 nie zosta odnaleziony na tym serwerze.


Mail to:
webmaster@v9031.tld.pll

Powered by Apache Powered by Linux

data:Wednesday, 21-Oct-2020 18:05:16 CEST, ostatnia modyfikacja: Thursday, 13-Aug-2020 02:32:41 CEST

Zakopane, jako stolica polskich Tatr, jest znane chyba wszystkim. Zarówno latem, jak i zimą ulice miasta zapełniają się tłumami turystów. Od niedawna również w Zakopanym podróżujący mogą skorzystać z usług Fleet Poland. 

Fleet Poland to narzędzie składające się z 3 zintegrowanych części niosące ze sobą znaczące  ułatwienia dla właścicieli wypożyczalni samochodów i klientów. W skład narzędzia wchodzą: platforma agregująca rozdrobniony rynek wynajmu samochodów w Polsce, system do zarządzania flotą, rezerwacjami, marketingiem i sprzedażą oraz wigdet do zainstalowania na dowolnej stronie internetowej pozwalający na wykonanie pierwszego kroku do odnalezienia odpowiedniego pojazdu oraz rozpoczęcia rezerwacji znalezionego samochodu.

Zakopane

Zakopane to drugie co do wielkości miasto Podhala i największe miasto w pobliżu Tatr. Miasto leży w Kotlinie Zakopiańskiej nad kilkoma mniejszymi potokami. Pierwsze potwierdzone wzmianki na temat miasta pochodzą z czasów Michała Wiśniowieckiego. Prawa miejskie Zakopane uzyskało w 1933 roku, wcześniej pełniło rolę osady uzdrowiskowej. 

Do rozkwitu miasta przyczynił się między innymi Tutus Chałubiński, uznany za jednego z największych popularyzatorów Zakopanego. Dzięki jego staraniom Zakopane uzyskało miano kurortu uzdrowiskowego. Ważną postacią w historii Zakopanego jest również hrabia Władysław Zamoyski, od 1889 roku właściciel miasta i dużej części Tatr. Hrabia Zamoyski stworzył podwaliny tatrzańskiego Parku Narodowego.

Biznes w Zakopanem

Największe zyski Zakopane czerpie z turystyki i gastronomii. W sezonie każdego dnia przez miasto przewija się kilkadziesiąt tysięcy turystów. W mieście znajduje się kilkaset lokali oferujących nocleg: od ekskluzywnych hoteli, poprzez pensjonaty, wille, pola namiotowe, aż po kwatery prywatne. To właśnie one oraz punkty gastronomiczne (restauracje, knajpy regionalne, bary) przynoszą góralom najwyższe zarobki. W tych branżach najłatwiej znaleźć pracę w Zakopanem. 

Atrakcje turystyczne w Zakopanem

Tatry. To atrakcja sama w sobie. Zakopane to doskonały punkt wypadowy. Dobra komunikacja (głównie busowa) pozwala na szybkie dotarcie do początku szlaku, który pragniemy zdobyć. Dla aktywnych klasyki, takie jak: Gubałówka, Rysy, Kasprowy Wierch, Giewont, Morskie Oko czy Dolina Pięciu Stawów. W deszczowe dni warto odwiedzić termy podhalańskie znajdujące się w okolicznych miejscowościach: w Białce, Bukowinie Tatrzańskiej czy Szaflarach. 

W samym mieście warto obejrzeć Wielką Krokiew, cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Muzeum Tatrzanskie w Zakopanem oraz Muzeum Kornela Makuszyńskiego. W Zakopanem odbywa się wiele wydarzeń artystycznych, do najważniejszych należą: Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Góralskich oraz festiwal “Muzyka na Szczytach”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego