ECODRIVING

CO TO JEST ECO-JAZDA?

 

EKO-jazda to EKO-nomiczna i EKO-logiczna technika jazdy samochodem, a zarazem nowoczesna, inteligentna taktyka poruszania się na drodze, korzystna dla portfela i  środowiska naturalnego.

Aby jeździć EKO każdy kierowca powinien znać i przestrzegać złotych zasad ekodrivingu.

 

ZŁOTE ZASADY ECO-DRIVINGU

 

1.      Przede wszystkim nie rozgrzewaj silnika na parkingu, nawet w okresie zimowym. Silnik sam doskonale rozgrzeje się w trakcie jazdy.

2.      Kontroluj użycie pedału gazu. Używaj jedynie ¾ jego zakresu w momencie ruszania z miejsca.

3.      Zmiana biegów powinna przebiegać najszybciej jak to możliwe oraz w miarę możliwości dynamicznie. Wraz z prędkością 50km/h powinieneś jechać już na 4 lub 5 biegu.

4.      Twoje hamowanie powinno odbywać się poprzez redukcję biegów.

5.      Unikaj całkowitego zatrzymania, gdyż w takiej sytuacji silnik zużywa dużo więcej paliwa niż z prędkością paru kilometrów.

6.      Nieodpowiedni poziom ciśnienia w oponach również przyczynia się do wzrostu zużycia paliwa.

7.      Bardzo ważny jest stan techniczny samochodu – regularnie wymieniaj filtry, olej silnikowy, dbaj o elementy przeniesienia napędu (przeguby, skrzynię biegów, łożyska kół).

8.      Jeśli to możliwe pozbądź się dodatkowych kilogramów z samochodu, które przyczyniają się do zmniejszenia dynamiki samochodu, a tym samym większego spalania.

9.      Postaraj się zaplanować dokładnie swoją podróż, tak aby przebiegała ona płynnie. Ważna jest tutaj pora i trasa przejazdu.

10.   Zrezygnuj z samochodu przy pokonywaniu krótkich tras takich jak 4-5 kilometrów.

11.   Korzystaj racjonalnie z klimatyzacji, ponieważ nadmierne jej używanie podnosi zużycie paliwa.

Stosowanie się do wyżej wymienionych zasad pozwala na wypracowanie wymiernych korzyści dla swojego samochodu, jak również co najważniejsze dla naszego portfela. Po więcej informacji zapraszamy na stronę w całości poświęconą tematyce ECOdrivingu. Zaoszczędź już dziś!

Jeśli potrzebujesz bezpośrednich informacji na temat zastosowania Eco Zasad, szkoleń z ich zakresu czy też jakichkolwiek innych zachęcamy do wypełnienia poniższego formularza, skontaktujemy się z Państwem tak szybko jak to możliwe.

 

Formularz kontaktowy

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego