Wypożyczalnia samochodów Katowice

[Error : B��d]

[404] File Not Found : Plik nie istnieje


English The requested URL /landing-page/2 was not found on this server.

Polish Podany w zapytaniu URL /landing-page/2 nie zosta� odnaleziony na tym serwerze.


Mail to:

Powered by Apache Powered by Linux

data:Sunday, 19-Aug-2018 13:05:54 CEST, ostatnia modyfikacja: Wednesday, 30-Mar-2016 14:04:15 CEST

Choć na pierwszy rzut oka wydają się mieć niewiele do zaoferowania, w ostatnich latach Katowice urosły do rangi największej aglomeracji Europy Środkowowschodniej. Obecnie przechodzą proces intensywnej transformacji. Nie bez powodu nazywane są miastem innowacji. Z roku na rok Katowice przyciągają coraz więcej inwestorów. 

Również Fleet Poland w końcu zawitał na Śląsk. Fleet Poland czyli Ogólnopolski System Wynajmu Samochodów przeznaczony jest dla zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm, które są zainteresowane krótkoterminowym bądź długoterminowym wynajmem samochodu. W jednym miejscu znajdziemy ofertę wielu wypożyczalni z terenu całej Polski. Wypożyczenie samochodu jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. 

O Katowicach

Katowice - miasto w południowej Polsce,  stolica Górnego Śląska. Położone na Wyżynie Śląskiej w obszarze o zróżnicowanej rzeźbie krajobrazu. Katowice liczą ponad 307 tysięcy mieszkańców, natomiast cała aglomeracja, łącznie z okolicznym miastami - ponad 3 mln. Katowice są obecnie najbardziej zurbanizowanym i najgęściej zaludnionym regionem w kraju. 

W latach 50’ powstały tu liczne kopalnie i huty, znak rozpoznawczy Katowic. Dzisiaj, choć miasto nadal jest uznawane za centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, a kopalnie i huty nadal funkcjonują, większy nacisk kładziony jest na rozwój handlu i biznesu. 
Śląsk od lat słynie ze swoich bogactw naturalnych takich jak złoża węgla, żelaza, ołowiu i srebra. 

Biznes w Katowicach

Obecna gospodarka Katowic opiera się na sektorze usług. Jest to wynik transformacji gospodarczej ostatnich lat. Z wielu kopalń i hut działających na terenie Katowic, do dziś funkcjonują jedynie: KWK Wieczorek, KWK Wujek, KWK Murcki-Staszic, Ferrum SA oraz BGH Polska.

Co roku w Katowicach odbywają się także Międzynarodowe Targi Katowickie.

Katowice dziś to przede wszystkim inwestycje. Miasto prowadzi obecnie program rewitalizacji i przebudowy centrum miasta. W planach są budowy wielu biurowców oraz przebudowy budynków poprzemysłowych i adaptacja ich na biura czy mieszkania. 

Katowice stanowią również serce Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego z rozwiniętymprzemysłem górniczym, hutniczym, energetycznym i koksowniczym. 

Atrakcje w Katowicach

Będąc w Katowicach koniecznie trzeba odwiedzić Altus - najwyższy wieżowiec w mieście o wysokości 125 metrów, skąd podziwiać można wspaniałą panoramę Katowic.
Warto również zaglądnąć do drewnianego kościółka św. Michała Archanioła z XVI wieku, będącego najstarszą budowlą w Katowicach. 

Oprócz zabytków, w Katowicach można napotkać także inne atrakcje takie jak: Pomnik Powstańców Polskich, uznawany za największy pomnik w kraju; jedyną istniejącą wieżę spadochronową w Polsce, a także znak rozpoznawczy miasta - Spodek. 
Ul. Mariacka stanowi główny deptak miasta, a wzdłuż niej można podziwiać klimatyczne kamieniczki.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego