Wypożyczalnia samochodów Gdynia

Z południa i centrum Polski przenosimy się na północny skrawek naszego kraju, a mianowicie do Trójmiasta. To właśnie na polskim wybrzeżu, w Gdyni, Fleet Poland pragnie zaprezentować Państwu swoją ofertę.

Posiadanie samochodu jeszcze kilkadziesiąt lat temu było luksusem. Dziś samochody są ogólnodostępne. Fleet Poland to dynamicznie rozwijający się system wynajmu samochodów. W swoim serwisie gromadzi oferty wynajmu samochodów z wielu renomowanych polskich firm. Minimum formalności, maksimum komfortu, a przede wszystkim zadowolenie klienta są głównymi priorytetami Fleet Poland. Zapoznaj się z naszą ofertą, a na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

O Gdyni

Gdynia - miasto  w północnej Polsce, w województwie pomorskim, położone nad Morzem Bałtyckim, na wybrzeżu Gdańskim. Obok Gdańska i Sopotu, niczym zdecydowanie młodsza i mniejsza siostra, wchodzi w skład Trójmiasta. Dość niedawno, bo w 2006 roku obchodziła 80-lecie swojego istnienia. Dziś - dumny port, tak niepodobny do malutkiej osady rybackiej sprzed kilkudziesięciu lat. Nazywana przez swoich mieszkańców miastem z morza i marzeń. I tak też jest.

Obecnie Gdynia liczy 247 799 mieszkańców. Jej powierzchnia zajmuje 135,14 km2. Gdynia cieszy się mianem największego polskiego miasta niebędącego równocześnie miastem wojewódzkim.

Biznes w Gdyni

Gospodarka Gdyni mocno związana jest z morzem. W mieście znajduje się drugi co do wielkości przeładunków port w Polsce. Równocześnie jednak cieszy się on opinią, tego najbardziej wszechstronnego. W Gdyni swoje siedziby mają takie firmy jak Stocznia Gdynia S.A i Stocznia Marynarki Wojennej S.A.

Od 2001 roku  w Gdyni funkcjonuje Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. W mieście swoje siedziby mają również firmy branży spożywczej takie jak Dalmor S.A i Wilbor S.A, a także branży budowlanej - AB Inwestor, Hossa S.A., czy Ekolan S.A. Obok przemysłu portowo-stoczniowego, w Gdyni zaczął się również rozwijać sektor finansowy i nowoczesnych technologii.

Atrakcje w Gdyni

Będąc w Gdyni, koniecznie należy udać się na spacer Skwerem Kościuszki i bulwarem Nowowiejskiego, skąd doskonale widać Zatokę Gdańską. Chcąc się posilić w trakcie zwiedzania, najlepiej odwiedzić ul. Świętojańską, z licznymi pubami, restauracjami czy sklepami. 

Punktem obowiązkowym jest również największy polski port żeglarski, przed którym stoi wspaniały pomnik legendy Polskiej Marynarki Wojennej - Kazimierza Porębskiego. W Gdyni można podziwiać również jedyny ocalały polski okręt przedwojenny - ORP ‘Błyskawica’,a także słynny odwiedzany przez ponad 100 tys. osób rocznie ‘Dar Pomorza’. Wielu uważa, że najpiękniejsze plaże nad Polskim morzem znajdują się w południowej dzielnicy Gdyni - Orłowie.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego