Wypożyczalnia samochodów Gdańsk

Jedno z najstarszych miast w Polsce o ponad tysiącletniej historii. Swoim urokiem, co roku przyciąga miliony turystów. Takie miasto jak Gdańsk jest tylko jedno. To właśnie tu, w Gdańsku, na polskim wybrzeżu, Fleet Poland pragnie zaoferować państwu swoje usługi.

Fleet Poland oferuje krótkoterminowy bądź długoterminowy wynajem samochodów zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla firm. Doświadczeni specjaliści, bogata oferta wynajmu, troska o klienta oraz rzetelność. Słowa najlepiej opisujące Fleet Poland. Tutaj każdy - i ten mniej i ten bardziej wymagający znajdzie coś dla siebie. Samochody na każdą kieszeń i dla każdego - wszystko już dziś w jednym miejscu.

O Gdańsku

Gdańsk - miasto w północnej Polsce, położone nad Morzem Bałtyckim. Nazywany miastem wolności. Bowiem to tu wszystko się zaczęło. Sierpień, 1980 roku, strajk w Stoczni Gdańskiej, pod wodzą Lecha Wałęsy. Wydarzenia te, pozwoliły uwierzyć ludziom, że niemożliwe jest jednak możliwe, a co więcej dały impuls do powstania wielu ruchów wolnościowych na całym świecie. Gdańsk, uznawany za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej, a także miejsce początku upadku komunizmu w Europie Środkowej.  

Współcześnie Gdańsk to europejska metropolia, oparta na handlu. Prężnie rozwijające się centrum kultury, nauki i rozrywki, a także, a może przede wszystkim światowa stolica bursztynu.

Gdańsk z ponad 461 tysiącami mieszkańcami zajmuje szóste miejsce pod względem liczby ludności, a także jest szóstym największym miastem w Polsce.

Biznes w Gdańsku

Gdańsk to przede wszystkim branża stoczniowa (Stocznia Gdańska), petrochemiczna (Grupa Lotos), energetyczna (Energa Gdańska Kompania Energetyczna), odzieżowa (LPP), metalowa (Glencore), materiałów budowlanych (Mercor) i handlu detalicznego (Jysk).

Port Gdański jest jednym z czterech portów morskich o podstawowym znaczeniu dla gospodarki Polski. Znajduje się tam baza Paliw Płynnych, terminal promowy, węglowy i kontenerowy. Obecnie, Port Gdański oferuje regularne połączenia żeglugowe do 17 krajów.

Co roku w Gdańsku odbywają się różne targi branżowe, w tym międzynarodowe targi bursztynu.

W Gdańsku funkcjonuje dziesięć galerii handlowych, z czego największą jest Galeria Bałtycka otwarta w 2007 roku.

Atrakcje w Gdańsku

Będąc w Gdańsku warto wybrać się na spacer Pobrzeżem wzdłuż Motławy, mijając po drodze wiele zabytków takich jak Zielona Brama Głównego Miasta, most Żuraw (który niegdyś pełnił funkcję zarówno przeładunkową jak i obronną), czy ogromny statek SS Sołdek. Wieczorem, koniecznie należy przejść się ulicą Mariacką z klimatycznymi kamienicami i typowymi dla Gdańska pracowniami bursztynu.

Kolejną polecaną atrakcją turystyczną jest Bazylika Mariacka w Gdańsku, będąca największą ceglaną świątynią na świecie.

Na Długim Targu, w sercu miasta, stoi symbol miasta - fontanna Neptuna na tle Ratusza Głównego Miasta.

Będąc w Głównym Mieście warto także podejść choć na chwilę do pomnika Daniela Fahrenheita. Jest to bowiem niezwykły pomnik w formie termometru rtęciowego.

Gdańsk parkami i ogrodami słynie mówią. Doskonałym tego przykładem jest Park Oliwski ze stawami i uroczymi zaułkami. Ogród Zoologiczny Wybrzeża znajdujący się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, jest największym ogrodem zoologicznym w Polsce.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego