Wypożyczalnia samochodów Tarnów

Fleet Poland to niestandardowe rozwiązanie mające ułatwić życie kierowcom szukającym samochodu do wypożyczenia oraz właścicielom wypożyczalni oferujących własną flotę. Dzięki zgromadzeniu w jednym miejscu ofert wielu wypożyczalni klient w łatwy i szybki sposób znajdzie i zarezerwuje interesujący go pojazd.

O Tarnowie

Tarnów- miasto powiatowe oraz znaczący środek przemysłowy na mapie Polski. Tarnów leży nad rzekami Dunajcem i Białą i należy do grona najstarszych miast w Polsce (uzyskanie praw miejskich w 1330 roku). Aktualnie w Tarnowie mieszka ponad 112 tysięcy osób (w czasie II wojny światowej miasto straciło ponad 40% mieszkańców, głównie pochodzenia żydowskiego), co plasuje miasto poza pierwszą 30 największych miast Polski pod względem liczby ludności. Obecnie rozwijająca się wokół Tarnowa aglomeracja liczy 270 tysięcy mieszkańców.

Tarnów leży na szlaku komunikacyjnym zachód-wschód biegnącym z Niemiec przez Polskę na Ukrainę. Przez Tarnów wiodą szlaki kolejowe między innymi do Lwowa i Kijowa oraz do Budapesztu. Dzięki dogodnej lokalizacji (ok. 80 km od Krakowa oraz ok. 90 km od Rzeszowa, autostrada A4) miasto od wielu lat systematycznie się rozwija

W okolicach Tarnowa wytyczono również blisko 630 km tras rowerowych, zarówno nizinnych, jak i górskich. Z 16 dostępnych ścieżek 10 bierze początek w Tarnowie. Daje to możliwość aktywnego spędzenia czasu połączonego z poznawaniem najbliższej okolicy.

Biznes w Tarnowie

Rok 2014 przyniósł dla Tarnowa niezwykłe wyróżnienie - otrzymało tytuł “Gminy przyjaznej inwestorom”. W 2012 roku Tarnów został uznany za najbardziej innowacyjny samorząd w Polsce. W okolicy znajduje się wiele zakładów przemysłowych, głównie z branży chemicznej. Występuje tutaj również przemysł maszynowy, spożywczy, materiałów budowlanych, włókienniczy, szklarski. Znajduje się tutaj największa w Polsce cegielnia: Leier Polska.

W Tarnowie zlokalizowana jest również siedziba Grupy Azoty- drugiego co do wielkości koncernu chemicznego w Europie. Jako instytucje wspierające rozwój przedsiebiorczości funkcjonują: Izba Przemysłowo-Handlowa, Tarnowski Klaster Przedsiębiorczości, Tarnowska Loża Biznesu.

Atrakcje turystyczne w Tarnowie

Będąc w Tarnowie warto poświęcić kilka chwil na poznanie uroków tego miasta. Na szczególne uznanie zasługuje tarnowski Rynek, Bazylika Katedralna z największymi na świecie pomnikami nagrobnymi rodu Tarnowskich (sięgajacymi 13! metrów). Kolejnym punktem naszego zwiedzania może być Muzeum Diecezjalne, Kosmiczna Fontanna oraz Ławka Poetów.

Ciekawym doznaniem może być spacer ulicą Krakowską, zwaną perłą secesji (w ostatnich latach odremontowaną), będącą fragmentem dawnego traktu cesarskiego. Podczas tego spaceru warto również odwiedzić Muzeum Etnograficzne, gdzie znajduje się obszerna wystawa dotycząca życia i kultury Romów.

W każdą niedzielę o 15:00 można dołączyć do Spacerków po Tarnowie - cyklicznej serii spacerów, które pokazują różne oblicza Tarnowa (np. Tarnów wojskowy). Wycieczki wyruszają spod Tarnowskiego Centrum Informacji i trwają około dwóch godzin.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego