Wypożyczalnia samochodów Bielsko-Biała

[Error : B��d]

[404] File Not Found : Plik nie istnieje


English The requested URL /landing-page/5 was not found on this server.

Polish Podany w zapytaniu URL /landing-page/5 nie zosta� odnaleziony na tym serwerze.


Mail to:

Powered by Apache Powered by Linux

data:Sunday, 19-Aug-2018 17:12:19 CEST, ostatnia modyfikacja: Wednesday, 30-Mar-2016 14:04:15 CEST

Wypożyczalnie samochodów to głównie domena dużych miast. Właśnie tam najłatwiej znaleźć popyt na swoje usługi. Obecnie zauważalny jest jednak trend, w którym właściciele wypożyczalni rozwijają swoje biznesy w mniejszych miastach. Jednym z takich miejsc jest Bielsko-Biała. 

Fleet Poland to ogólnopolski system wynajmu samochodów. Swoje wypożyczlanie posiada w 9 miastach Polski, Bielsko-Biała również należy do tego grona. Fleet Poland to trzy elementy tworzące spójną pomoc dla Klientów oraz właścicieli wypożyczalni. Fleet Poland tworzą: system wspomagający właścicieli wypożyczlani samochodowych w zarządzaniu flotą i rezerwacjami; platforma, czyli agregator i porównywarka ofert wypożyczalni oraz widget pozwalający na rozpoczęcie procesu rezerwacji z poziomu dowolnej strony internetowej, na której ów widget się znajduje.

O Bielsku-Białej

Bielsko-Biała leży nad rzeką Białą u podnóży Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. W mieście mieszka blisko 175 tysięcy osób, co plasuje je na 23 miejscu w Polsce. Oficjalnie miasto powstało w 1951 roku w wyniku połączenia śląskiego Bielska oraz małopolskiej Białej. Pierwsze wzmianki o Bielsku pochodzą z początków XIV wieku. 

W Bielsku-Białej można zauważyć wyraźne wpływy czeskie i austriackie. Dzięki swojej architekturze miasto nazywane jest często “małym Wiedniem”. Znaczący wpływ na rozwój Bielska miał rozkwit sukiennictwa, który rozpoczął się w XVI wieku. Nawet po II wojnie światowej miasto było wiądącym prym ośrodkiem przemysłu wełnianiego. Miasto omijały większe zawirowania historyczne, co pozwoliło na względnie spokojny rozwój. 

Biznes w Bielsku-Białej

Bielsko- Biała to centralny ośrodek Bielskiego Okręgu Przemysłowego. W okręgu rozwijają się głównie przemysł samochodowy, maszynowy, sukienniczy (historyczna specjalność regionu), a także przemysł spożywczy, metalurgiczny i włókienniczy. Spośród wielu zakładów funkcjonujących w okolicach Bielska- Białej można wyróżnić: Fiat Auto Poland, Hutchinson Poland, Adler Polska czy Techmex.

Bielsko-Biała od kilku lat plasuje się na czołowych miejscach w rankingach Forbes’a w kategorii miast najbardziej atrakcyjnych dla biznesu (od 2007 corocznie na miejscu 2 lub 3). Na 175 tysięcy mieszkańców prosperuje tutaj blisko 23 tysiące podmiotów gospodarczych, co jest liczbą niezwykle wysoką. W mieście funkcjonuje Bielski Park Przemysłowy, a także wybudowany przez Agencję Rozwoju Regionalnego Bielski Inkubator Technologiczny.

Atrakcje w Bielsku-Białej

Położenie geograficzne Bielska-Białej determinuje jego atrakcyjność turystyczną. Tereny górzyste przyciągają miłośników aktywnego spędzania czasu. Bliskość Beskidów Śląskiego, Małego i Zywieckiego sprawia, że nogi same rwą się do wędrówek. W pobliżu działa również nowoczesna kolejka gondolowa na Szyndzielnię.

Do miejsc wartych odwiedzenia należy zaliczyć: bielski Rynek, Zamek Sułkowskich, zaporę w Wapiennicy oraz całoroczny Tor Saneczkowy. Przebywając w Bielsku-Białej nie sposób pominąć jeden z najnowszych symboli miasta - pomnik Reksia (dla przypomnienia to właśnie w bielskim Studiu Filmów Rysunkwoych narodził się Reksio, Bolek i Lolek i wiele innych). W Bielsku-Białej znajduje się również cywilne lotnisko sportowe Aleksandrowice. 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego