Zima za nami. Niektórzy kierowcy odetchnęli z ulgą. Nie będzie trzeba odśnieżać samochodu, skrobać szyby czy nagrzewać go w środku, by było cieplej. Najważniejsze, że nawierzchnia dróg nie będzie przykryta śniegiem, błotem pośniegowym czy lodem. Teraz ważne jest to aby przygotować swoje auto do czasu letniego.

Zmiana „obuwia” w naszym cacku

Kiedy jest najlepszy moment, aby wymienić opony na letnie? Chyba nie ma tego odpowiedniego. Nie wiemy czy w okresie wiosenny nie zaskoczy nas jeszcze zima i czy opony zimowe się nam jeszcze nie przydadzą. Jak radzą producenci najlepiej zmienić ogumienia letnie gdy temperatura powierza sięga ok. 10 stopni. Przed takich ruchem warto przeanalizować długoterminową prognozę pogody i upewnić się czy aby przypadkiem zima do nas nie powróci. Najlepszym rozwiązaniem są opony całoroczne – jeździmy cały rok, a co za tym idzie unikamy kolejek w warsztatach. Wypożyczalnia samochodów fleetpoland wymianę ogumienia organizuje zawsze wcześniej, tak aby każdy z ich klientów miał czas swobodnie umówić się na dogodny dla niego termin. Ważne! Klienta nic to nie kosztuje, oprócz swojego czasu spędzonego w warsztacie. Ta usługa wyliczona jest w miesięczny czynsz najmu.

Ukojenie w upalne dni

Nieużywana przez kilka miesięcy jest zbawieniem w upale dni. Klimatyzacja, większość z nas nie wyobraża sobie, że nie mam w naszych samochodach. Dawno zapomniany guziczek ze znaczkiem “AC” albo śnieżynką wraca do łask zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Po długim czasie jej nie używania sprawdzacie czy nie wydobywa się z niej nieprzyjemny zapach i czy w ogóle działa. Udajcie się zatem do serwisu specjalizującego w się w przeglądach klimatyzacji, aby w okresie kiedy będziecie jej najbardziej potrzebować działała sprawnie.

Niech błyszczy i lśni!

Okres zimowy niekorzystanie wpływa na karoserię naszego samochodu. Sól na drodze, ujemne temperatury, które nie pozwalają nam na dokładne jego umycie i śnieg, który “wnosimy” do środka. Teraz jest pora abyśmy mogli zająć się pielęgnacją naszego auta. Po pierwsze dokładnie umyj samochód z zewnątrz i wypoleruj. Nie zapomnij o woskowaniu – zabezpieczy lakier. Po drugie dokładnie odkurz swój samochód i zadbaj o jego wnętrze – kokpit, deska rozdzielcza. Jeśli chcesz wymienić dywaniki z gumowych na welurowe to najlepszy czas – nie będą one wsiąkać aż tak dużej ilości wody. Po trzecie sprawdź czy posiadasz pełne wyposażenie – koło zapasowe/zestaw naprawczy, podnośnik, trójkąt ostrzegawczy, gaśnice i apteczkę.

Wycieraczki i płyny eksploatacyjne

Podczas zimy prawie każdego dnia używałeś wycieraczki – odrywałeś ja od szyby czy wycierałeś szybę pozbywając się śniegu a czemu i soli czy błota. Sprawdź czy nadaje się ona jeszcze do użytku czy nie lepiej wymienić ją na nową. Bardzo ważna jest wymiana płynu do spryskiwaczy – używaj teraz letniego – jest zdecydowanie tańszy. Nie zapomnij również o przeglądzie innych płynów w twoim samochodzie – olej, płyn hamulcowy, chłodniczy.

Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Zaplanuj wszystkie działania dużo wcześniej, a unikniesz kolejek w warsztatach czy myjniach. Przynajmniej raz w roku zafunduj swoim czterem kółkom “samochodowe spa”, a komfort jazdy będzie zdecydowanie lepszy.