Zobacz nową stronę
netoops blog
Tu jesteś: Strona główna / Car-sharing
Co to jest Car-sharing ?
 
Car-sharing (w Wielkiej Brytanii znany jako car-clubbing ) to model  wynajmu samochodów, w większości na krótkie okresy czasu, a często nawet na godzinę. Jest on atrakcyjny dla posiadaczy samochodów, którzy używają go tylko sporadycznie i wykorzystując to, chcą uzyskać dochód.
 
Czy oferta Car-sharingu jest dla mnie?
 
Tak, jeśli posiadasz nieużytkowaną flotę samochodów, która spełnia nasze wymogi jakości  i prowadzisz działalność gospodarczą  lub reprezentujesz firmę. Jeżeli musisz ponosić koszty utrzymania tej floty, a jednocześnie nie chcesz lub nie możesz jej sprzedać, wówczas ta oferta jest dla Ciebie. 
Oferta Car-sharingu jest dedykowana na wynajem średnio i długoterminowy co oznacza, że musisz być gotowy udostępnić swoją flotę/samochód na okres  np. od 1 do 3 miesięcy. 
 
Co jest zagrożeniem w Car-sharingu?
 
Bardzo ważne jest posiadanie pełnego ubezpieczenia AC/OC/NW. Należy się liczyć z ewentualnością  uszkodzenia samochodu. Istotne jest, aby w przedmiocie Twojej działalności gospodarczej był wynajem samochodów. 
Ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę jest możliwa kradzież samochodu. Fleet Poland posiada jednak w swojej ofercie systemy lokalizacji, które można na czas wynajmu wynająć lub kupić. 
 
Jakiego rzędu zarobki może przynieść Car-sharing?
 
Jest to uzależnione od długości wynajmu i jakości posiadanej floty. Średnia cena na rynku za wynajęcie samochodu klasy C (np. Skoda Octavia II, Ford Focus. Opel Astra IV – silnik benzynowy) waha się w granicach pomiędzy 2500 a 3000 pln netto,  z limitem kilometrów 4000 do 5000 na miesiąc.
 
Jak w Car-sharingu  pomoże mi serwis Fleet Poland?
 
Rola Fleet Poland to pośrednictwo w realizacji tego typu wynajmów. Otrzymujemy bardzo dużo zapytań ze strony firm i osób prywatnych, które potrzebują właśnie takiej oferty. Posiadamy know-how oraz odpowiednie zaplecze w postaci umów i formularzy wynajmu oraz zaawansowany system informatyczny. Bezpiecznie łączymy obie strony biznesu.
 
Ile kosztuje przystąpienie do oferty Car-sharingu w serwisie Fleet Poland?
 
Do momentu wynajmu samochodu, nie musisz liczyć się z żadnymi kosztami. Rozliczenie następuje wówczas, kiedy przez końcowego klienta realizowana jest płatność. Prowizja zależna jest od długości najmu, ilości i klasy samochodu/ów i ustalana indywidualnie. Pobierana jest jednorazowo i jej poziom nie przekracza 10-15%.
FLEET POLAND WYNAJEM SAMOCHODÓW CAR-SHARING WIĘCEJ O NAS