Co jakiś czas przypominamy, że w polskim prawie od 17 listopada 2011 pojawiła się możliwość ubiegania się o dodatkowe roszczenia od Towarzystwa Ubezpieczeniowego z tytułu polisy OC sprawcy wypadku. Jeśli więc auto uległo uszkodzeniu z winy innego uczestnika ruchu i zostało unieruchomione, można bezpłatnie wynająć samochód zastępczy. Koszt zostanie pokryty z OC sprawcy.

Nieważne czy samochód należy do osoby fizycznej czy do firmy. Istotne jest tylko, by wynająć samochód klasy zbliżonej do tego, który został uszkodzony oraz żeby czas wynajmu samochodu odpowiadał faktycznemu czasowi unieruchomienia własnego pojazdu.

Nasz system FleetEurope oferuje taką usługę (czyli samochód do wynajęcia z OC sprawcy). Mamy jedynie kilka wymagań, które trzeba spełnić. Trzeba posiadać dowód własności samochodu oraz samochód zastępczy, który od nas wynajmiesz musi być niezbędny do wykonywania codziennych obowiązków. Konieczna jest też notatka policyjna z miejsca zdarzenia lub oświadczenie sprawcy kolizji; numer zgłoszenia lub szkody zgłoszonej do ubezpieczyciela sprawcy kolizji; dane polisy OC sprawcy: nr polisy, imię i nazwisko, adres oraz PESEL sprawcy.