Zbliża się czas planowania urlopów. Gdzie i czym jechać, co zwiedzić, co wybrać – góry, morze, jeziora, a może wypad w tropiki.

Wybór miejsca na wakację

Każdy z nas ma określone preferencje co do miejsca swojego wypoczynku. Jedni wypoczywają aktywie, podczas pieszych wędrówek po górskich szlakach, drudzy relaksują się zwiedzając europejskie miasta, inni zaś wybierają plażę i odpoczynek pod palmą. Ofert szukasz wszędzie – od biur podróży począwszy, przez opinie znajomych po oferty w internecie. Warto, abyś zwrócił uwagę na to, w którym kierunku się udajesz. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zamieściło na swojej stronie listę Państw, do których odradza wyjazd na wakacyjny urlop, ze względu na groźbę ataków terrorystycznych. Wybierz taki kierunek, aby odpowiednio wpasował się w rodzaj zaplanowanego wypoczynku – aktywnie czy “na leniucha”. Wakacje są przecież po to, byś się zrelaksował.

Ładnie na obrazku

Kierunek podróży wybrany. Piękna, piaszczysta plaża, błękitne niebo, wspaniały kurort. To wszystko widziałeś na obrazkach w katalogu czy na fotografiach znajomych. Nie daj się nabrać. Sprawdź wszystko dokładnie przed decyzją o zakupie wycieczki. Poszperaj trochę w internecie (tam przecież znajdziesz wszystko), zasięgnij opinii gdzie tylko się da. Chyba nie chcesz, aby okazało się, że Twoje cudowne wakacje to totalna klapa, a Ty zamiast spać w luksusowym hotelu z widokiem na morze, mieszkasz w baraku na środku pustyni.

Samochodem, samolotem czy pociągiem

Wybierając się na upragniony wypoczynek, zastanawiasz się nad środkiem transportu. Pociąg – wsiadam, jadę, jestem. Nie, nie. To wcale tak nie wygląda. Po pierwsze musisz znaleźć takie połączenie, które albo bezpośrednio zawiezie się do miejsca docelowego, albo przynajmniej w jego najbliższe okolice. Po drugie musisz wykupić miejsce w pociągu – siedzące, z łóżkiem, pierwsza, druga klasa, intercity – masz wtedy gwarancję, że będziesz mógł spędzić podróż siedząc, a nie stojąc. Po trzecie – jesteś na miejscu, ale musisz dostać się z punktu A do punktu B. I co teraz? Jeśli mowa jest o kilku kilometrach – bierzesz taxi albo wsiadasz do autobusu, ale jak jest to dalsza odległość?

Trafiłeś na “mega” tanie bilety lotnicze. Okazja. Wykupione miejsce w samolocie, 2-3 godziny lotu i jesteś na miejscu. Pamiętaj, ze takie promocje mają swoją drugą stronę. Spakować musisz się do jednej, małej walizki. O ile wy – mężczyźni – spakujecie się bez problemu, o tyle my – kobiety – będziemy miały z tym duży problem. Lądujesz, odbierasz bagaż i….. Nie wiesz jak dostać się do hotelu.

Wyjazd swoim samochodem wiąże się z jego przygotowaniem na taką podróż. Sprawdzenie ogumienia, dodatkowe lampki,kamizelki odblaskowe, apteczka, sprawdzenie płynów itd itd. Lista jest długa. Nagle stwierdzasz, ze twój samochód nie nadaje się na taką podróż. I co teraz? Lada dzień masz zaplanowany wyjazd.

Wakacyjny wynajem samochodów

Doskonałym rozwiązaniem jest wynajem samochodu – przed wyjazdem, w trakcie, na lotnisku czy na dworcu. Teraz wynająć samochód możesz wszędzie i o każdej porze. A co powinieneś zwrócić uwagę przy wynajmie? Tu znajdziesz wszystkie najistotniejsze informacje – https://fleetpoland.pl/abc-wynajmu-samochodow/