Car-sharing (w Wielkiej Brytanii znany jako car-clubbing ) to model wynajmu samochodów, w większości na krótkie okresy czasu, a często nawet na godzinę. Jest on atrakcyjny dla posiadaczy samochodów, którzy używają go tylko sporadycznie i wykorzystując to, chcą uzyskać dochód.

Czy oferta Car-sharingu jest dla mnie?

Tak, jeśli posiadasz nieużytkowaną flotę samochodów, która spełnia nasze wymogi jakości i prowadzisz działalność gospodarczą lub reprezentujesz firmę. Jeżeli musisz ponosić koszty utrzymania tej floty, a jednocześnie nie chcesz lub nie możesz jej sprzedać, wówczas ta oferta jest dla Ciebie.
Oferta Car-sharingu jest dedykowana na wynajem średnio i długoterminowy co oznacza, że musisz być gotowy udostępnić swoją flotę/samochód na okres np. od 1 do 3 miesięcy.

Co jest zagrożeniem w Car-sharingu?

Bardzo ważne jest posiadanie pełnego ubezpieczenia AC/OC/NW. Należy się liczyć z ewentualnością uszkodzenia samochodu. Istotne jest, aby w przedmiocie Twojej działalności gospodarczej był wynajem samochodów.
Ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę jest możliwa kradzież samochodu. Fleet Poland posiada jednak w swojej ofercie systemy lokalizacji, które można na czas wynajmu wynająć lub kupić.

Jakiego rzędu zarobki może przynieść Car-sharing?

Jest to uzależnione od długości wynajmu i jakości posiadanej floty. Średnia cena na rynku za wynajęcie samochodu klasy C (np. Skoda Octavia II, Ford Focus. Opel Astra IV – silnik benzynowy) waha się w granicach pomiędzy 2500 a 3000 pln netto, z limitem kilometrów 4000 do 5000 na miesiąc.

Jak w Car-sharingu pomoże mi serwis Fleet Poland?

Rola Fleet Poland to pośrednictwo w realizacji tego typu wynajmów. Otrzymujemy bardzo dużo zapytań ze strony firm i osób prywatnych, które potrzebują właśnie takiej oferty. Posiadamy know-how oraz odpowiednie zaplecze w postaci umów i formularzy wynajmu oraz zaawansowany system informatyczny. Bezpiecznie łączymy obie strony biznesu.

Ile kosztuje przystąpienie do oferty Car-sharingu w serwisie Fleet Poland?

Do momentu wynajmu samochodu, nie musisz liczyć się z żadnymi kosztami. Rozliczenie następuje wówczas, kiedy przez końcowego klienta realizowana jest płatność. Prowizja zależna jest od długości najmu, ilości i klasy samochodu/ów i ustalana indywidualnie. Pobierana jest jednorazowo i jej poziom nie przekracza 10-15%.